Okolica

 

 

 

Pobierowo to bardzo znane kąpielisko nad Bałtykiem.

Leży w województwie zachodniopomorskim i jest to najbardziej na zachód wysunięta miejscowość gminy.

Jeśli planują Państwo wczasy, zapraszamy do Pobierowa.

 

Jest to niewątpliwie jedna z najładniejszych miejscowości na wybrzeżu.

Fenomenem Pobierowa jest to, że tonie ono w zieleni – posesje umiejscowione są praktycznie w sosnowym lesie, a asfaltowe ulice oplatają zielone, zadbane trawniki.

Rozległa, piaszczysta plaża, która jest główną atrakcją miejscowości nadmorskich, jest miejscem kąpieli słonecznych i morskich w sezonie letnim oraz spacerów w powietrzu nasyconym solami oraz związkami magnezu i jodu przez cały rok.

 

Pobierowo określane jest jako raj dla amatorów pieszych i rowerowych wędrówek, które można zakończyć odpoczywając na ławce przy fontannie, w okolicach głównego zejścia na plażę.

Dla osób ceniących aktywny wypoczynek do dyspozycji jest jeszcze kort tenisowy, a dobre warunki umożliwiają uprawianie windsurfingu i innych sportów wodnych.

W Pobierowie nikt nie powinien mieć problemów z zakupami, gdyż są tu liczne sklepy i stoiska uliczne z ubraniami, pamiątkami, zabawkami itp.

 

 

Dodatkowo jest tu cała gama kawiarenek, herbaciarni, barów, restauracyjek no i oczywiście piwiarni.

 

Wieczorem, po całodziennym leżakowaniu na plaży, warto powrócić tu jeszcze raz, aby rozkoszować się pięknem zachodzącego słońca.

Później można udać się do jednej z dyskotek i bawić się do białego rana.

Dodatkową atrakcją Pobierowa są występy popularnych zespołów polskiej estrady, które stały się już tradycją.

W 2007 r. Pobierowo otrzymało Srebrną Iguanę w rankingu najlepszych plaż, a rok później w 2008 r. przyznano tej miejscowości Błękitną Flagę, która jest wyróżnieniem obiektów spełniających najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa oraz prowadzonych dzia³añ edukacyjnych i informacyjnych

Tu po prostu trzeba przyjechać, zrelaksować się, odpocząć, nabrać sił na następny rok cienkiej pracy.

 

Naprawdę warto !!!

 

 

POBIEROWO JEST OK